rugbrace-lumbamed-04

Sprzęt rehabilitacyjny

Powszechnie uważa się, że sprzęt rehabilitacyjny różnego rodzaju dostępny jest tylko w sklepach medycznych i to tylko z przepisu lekarza.

Jest to bardzo mylne myślenie. Można pomóc sobie samemu tym bardziej, że kolejki do lekarzy są długie i oni nie chcą tego sprzętu przepisywać pacjentom. Dodatkowo dokonując zakupów za pośrednictwem sklepów internetowych czy też za pośrednictwem telezakupów można taki sprzęt zakupić po naprawdę niskich cenach.

Przy różnych urazach stosuje się różne rehabilitacje jak i różnego rodzaju środki zapobiegawcze. Nie ma złotego środka na wszystko. Jednym z najbardziej popularnych środków rehabilitacyjnych stosowanych u ludzi są różnego rodzaju ortezy. Dostępne one są na różne części ciała. Na kolano, kostkę, łokieć nadgarstek czy też bardzo popularna orteza lędźwiowo krzyżowa.

Przeznaczona ona jest dla osób, które cierpią na bóle w kręgosłupie. Jej głównym zadaniem jest usztywnienie jak i zabranie bólu poprzez odciążenie kręgosłupa. Działa ona bardzo szybko i przede wszystkim jest łatwa do założenia. Można ją określić, jako pas, który doskonale przylega do ciała i w odpowiednich miejscach zabiera ciężar na siebie i rozkłada na całą powierzchnie, nie pozostawia go w jednym miejscu. Dodatkowo ortezy tego typu nie są widoczne pod ubraniem, a kobiety nawet określają je, jako pas wyszczuplający, bo wizualnie są szczuplejsze. Polecane one są dla każdej osoby, która ma problemy z kręgosłupem jak i te które narażają swój kręgosłup na bardzo duże obciążenia.

0 comments on “Sprzęt rehabilitacyjnyAdd yours →

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *